Hřebíkovačky a sponkovačky REICH vstupují pod redefinovanou značkou KMR na český trh

Karl M. Reich Verbindungstechnik je obchodní divize společnosti Joh. Friedrich Behrens AG. Značka REICH představuje špičkové výrobky spojovací techniky a je na evropském trhu se svými kvalitními přístroji a spojovacím materiálem (spony, hřebíky, vruty) pevně etablována. Na českém trhu funguje společnost Joh. Friedrich Behrens AG již od roku 1992 prostřednictvím své 100% dceřiné společnosti BeA CS, spol. s r. o., která od roku 2013 prodává na českém trhu i výrobky Reich.

Historie značky KMR

Zakladatel značky Karl Matthias Reich pocházel z vorařské rodiny v německém Schwarzwaldu a v roce 1914 zahájil výrobu drátěného zboží a přístrojů pro zpracování drátu. V roce 1925 byl představen první stroj s názvem HOLZ-HER, Karl Matthias Reich tak položil základní kámen pro své mnohaleté úspěšné podnikání. V roce 2010 byl pro hřebíkovačky, sponkovačky a spojovací materiál zaveden název REICH. V roce 2013 převzala firmu Karl M. Reich Verbindungstechnik GmbH společnost Joh. Friedrich Behrens AG, která má dlouholeté zkušenosti s vývojem a výrobou hřebíkovaček, sponkovaček a jiné spojovací techniky pod zavedenou značkou BeA. Společnost Joh. Friedrich Behrens AG v roce 2016 integrovala Reich (nyní KMR) jako obchodní divizi.

Skupina Behrens sehrává vedoucí roli na evropském trhu v oblasti spojovací techniky pro dřevěné a dřevu podobné materiály. Před více než 100 lety založená společnost Joh. Friedrich Behrens AG obchoduje prostřednictvím globálního uskupení dceřiných a podílových společností se spojovací technikou vyvinutou a vyráběnou v Německu (pneumatické sponkovačky, hřebíkovačky a plynové hřebíkovačky) a příslušným spojovacím materiálem (spony, páskované hřebíky a vruty). Produkty se vyznačují inovativními technologiemi, vysokým standardem kvality a moderními výrobními postupy.

Značka REICH se mění na KMR

Počínaje lednem roku 2017 byla značka REICH redefinována na značku KMR, kterou poprvé v České republice představila firma BeA CS, spol. s r. o., na veletrhu Střechy Praha 2017 se sloganem KMR – Partner pro řemeslo. „Chceme tak posílit pozici zavedené značky a zároveň v rámci skupiny Behrens zajistit perspektivu jejího rozvoje a dalšího růstu,“ vysvětluje Tobias Fischer-Zernin, předseda představenstva Joh. Friedrich Behrens AG.

Nová značka vstoupila na trh 1. ledna 2017 prostřednictvím nového loga, které se skládá ze stylizované hlavy s ochrannou přilbou a iniciál KMR zakladatele Karla Matthiase Reicha, což zřetelně symbolizuje spojení řemesla a již zavedené tradiční značky. Tuto souvislost podtrhuje slogan „Partner pro řemeslo“. Redefinice značky je výsledkem detailní analýzy, proběhly mnohé diskuze s distributory a prodejci. „Po mnohých proměnách, kterými značka prošla ve své historii, může díky své silné pozici v oblasti řemesla a jasně definovanému vymezení dále růst,“ zdůrazňuje Tobias Fischer-Zernin. Od značky KMR si slibujeme nejen vysoce kvalitní produkty v oblasti spojovací techniky, chceme je zároveň uvádět na trh v rámci spolehlivého partnerství. Značka KMR se tak profiluje jako značka pro řemeslo a zde by měla vyrůst do vedoucí pozice na evropském trhu. Současná redefinice posílí hodnotu značky, o kterou pečoval již její zakladatel Karl Matthias Reich, a která měla po desetiletí vynikající zvuk: výrobky mimořádné kvality – od řemeslníků pro řemeslníky. „Rozumět uživatelům, znát jejich každodenní požadavky a na jejich základě hledat perspektivní řešení – takovou DNA vkládáme do značky KMR,“ vysvětluje Tobias Fischer-Zernin. Od KMR lze samozřejmě očekávat aktivní, inovativní přístup k řemeslníkům při řešení jejich potřeb při zavádění nových pracovních postupů, normativních požadavků, pracovních materiálů a bezpečnosti práce. Značka KMR musí garantovat těsnou spolupráci mezi obchodem a výrobním procesem zákazníka. Proto bude posílena spolupráce s obchodem a zvýšen počet obchodních partnerů.

Společnost BeA CS, spol. s r. o., jakožto dceřiná společnost firmy Joh. Friedrich Behrens AG bude na českém trhu rozvíjet své aktivity v duchu sloganu KMR – partner pro řemeslo.

Velkou výhodou pro české zákazníky je to, že rozhodující část spojovacího materiálu KMR se vyrábí v České republice, ve výrobním závodu společnosti BeA CS, spol. s r. o., v Lobendavě.

www.kmr-cs.cz

www.bea-cs.cz

Komerční sdělení